Komunikat 4/2016

Zakopane, 4 listopada 2016

 KOMUNIKAT 4/2016

  1. 1.      ZAKOŃCZENIE SEZONU

            Uprzejmie informujemy, że w dniu 25 listopada 2016 (piątek) w sali audiowizualnej Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN przy ul. Chałubińskiego 42 o godzinie 17.00 odbędzie się walne zebranie członków Stowarzyszenia Przewodników Tatrzańskich im. Klemensa Bachledy w Zakopanem.

            W programie zebrania m.in.:

            - uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych przyznanych przez Prezydenta RP Marcie Wesołowskiej i Józefowi Posadzkiemu

            - informacja o naszych możliwościach na Słowacji przygotowana przez Prezesa CPT Krzysztofa Kuleszę

            - informacja o kursie na przewodnika tatrzańskiego III klasy

            Po zebraniu zapraszamy na imprezę z okazji zakończenia sezonu przewodnickiego, która odbędzie się w Drink Barze Piekiełko znajdującym się w COS przy ul. Bronisława Czecha w Zakopanem.

            Koszt imprezy wynosi 30 PLN od osoby, jeśli zgłoszenie nastąpi do 17 listopada i 46 PLN po tym terminie. Chętni proszeni są o zapisywanie się u Jędrka Stanka tel. 601 150 848.

            Zapraszamy do wspólnej zabawy z osobami towarzyszącymi.

2. SZKOLENIA

            Tatrzański Park Narodowy ujawnił, że aby uzyskać licencję na przyszły rok nie obowiązuje już konieczność odbycia przynajmniej jednego szkolenia przyrodniczego. Zachęca jednak do uczestniczenia w takich szkoleniach, a przewodnicy przeszkoleni będą rekomendowani przez TPN poprzez umieszczenie ich danych kontaktowych na stronie internetowej Parku.

            Koszt licencji na rok 2017 nie ulega zmianie i wynosi 100 PLN.

            Zarząd SPT organizuje dla wszystkich chętnych szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. W programie szkolenia m.in. zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych przy pracy w trudnym terenie z wieloma osobami, gdzie dość często dochodzi do mniej lub bardziej groźnych zdarzeń.

            Ilość osób na jednym szkoleniu ograniczona została do 10, czas szkolenia 8-10 godzin. Na początek proponujemy terminy 15 i 16 listopada. W przypadku większej liczby zainteresowanych będą następne.

            Szkolenie jest bezpłatne, ale ponieważ prowadzić je będzie Łukasz Wiercioch założyciel fundacji Tatra Rescue na jego ręce będzie można złożyć wolny datek na potrzeby fundacji.

            Zgłoszenia telefoniczne na mój numer 600 987 051.

3. JESZCZE O TZW INCYDENCIE POD MROŹNĄ

            Jedna z koleżanek uczestnicząca w ww incydencie w ramach wyjaśnień uzupełniających do wyroku Sądu Koleżeńskiego, z którym nie zgadza się, przesłała do Zarządu SPT uzyskane dopiero niedawno wyjaśnienia naocznych świadków. Osoby chcące zapoznać się z treścią tego pisma proszę o kontakt.

4. STRONA INTERNETOWA SPT

            Zarząd Stowarzyszenia poszukuje osoby, która chciałaby zająć się prowadzeniem strony internetowej przewodnictwo.org.

5. SKŁADKI

            Składka roczna wynosi 130,- złotych dla przewodników czynnych zawodowo i 30,- zł dla pozostałych oraz seniorów (65+) ,  z czego 30,- zł przeznaczone jest na fundusz pomocowy, na który również mogą wpłacać osoby płacące niższą składkę. Składki można wpłacać na konto SPT w Podhalańskim Banku Spółdzielczym – nr rachunku: 55882100090000000372080001, lub u Mirki Kwiatkowskiej (kom. 608 358 629) w punkcie Informacji Turystycznej TPN przy Rondzie Jana Pawła II.

            Ze składek zwolnieni są Członkowie Honorowi SPT oraz osoby powyżej 80 roku życia

            Przypominam, że na stronie www.przewodnictwo.org umieszczone są dane kontaktowe przewodników aktywnych tj. przewodnika w wieku do 65 lat, który ma opłaconą pełną składkę przynajmniej za rok 2015 i przewodnika powyżej 65 lat z opłaconą niższą składką za ten sam okres.

 Za Zarząd – Prezes SPT

       Maciek Bielawski